Noeeast
kolac
Metalcomplex

Prečo si kúpiť Večernú našu kašu.

Večerná kaša RELAX

  • Pohánka v BIO kvalitePohánka sa neradí medzi obilniny. Jej olúpané semená sa síce štruktúrou i chemickými vlastnosťami podobajú na cereálie, no pohánka je rastlinou z čeľade stavikrvovitých a príbuzná je napríklad s rebarborou či šťavelom. Kedysi sa o nej hovorilo ako o obilí chudobných, zataľ čo dnes ju môžeme smelo zaradiť ku potravinovým klenotom. Je prirodzene bezlepková, čím sa stáva neoceniteľnou súčasťou stravy celiatikov a je vhodná aj pre úplne malé deti. Obsahuje vzácny flavonoid rutín, ktorý chráni vitamín C pred oxidáciou a zvyšuje jeho efektivitu. Zvyšuje pružnosť krvných ciev a pomáha regulovať zrážanlivosť krvi. Pomáha taktiež regulovať cholesterol v krvi, je ľahko stráviteľná, pri trávení zásadotvorná a obsahuje veľa vlákniny. Kanadskí výskumníci získali nové dôkazy o priaznivom pôsobení pohánky na diabetes, pričom preukázateľne znižuje glukózu v krvi o 12-19%.
  • RyžaRyža pochádza z tropickej a subtropickej južnej a juhovýchodnej Ázie a Afriky. Pestovala sa už pred 9 tisíc rokmi. Dnes existuje asi 8 tisíc druhov ryže, líšia sa najmä spôsobom pestovania. Z nížin, kde je pôda výživná a má veľký objem vody pochádzajú veľké objemné zrnká, ktoré majú chuť a vôňu. Ryža pestovaná vysoko v horách je útlejšia a má hustejšie jadro s chuťovými prímesami, aké sa v nížinnej ryži nevyskytujú. Ryža sa zaraďuje medzi nizkotučné potraviny, obsahuje vitamín B1, ktorý ochranne pôsobí na srdcový sval a nervové tkanivo, zlepšuje trávenie. Jeho nedostatok spolupôsobí na zníženie výkonnosti, zvyšuje unaviteľnosť a citlivosť svalstva, stupňuje bolesť, nechutenstvo, nespavosť, či bolesti hlavy. Ryža je zároveň významným zdrojom horčíka, no počas jej tepelného spracovania stráca až 83%. Je nevyhnutný na aktiváciu mnohých enzýmov-napríklad serotonínu, čiže hormónu šťastia a na úpravu rovnováhy vnútorného prostredia organizmu. Posiluje tiež imunitu a periférny a centrálny nervový systém. Hoci patrí medzi nízkotučné potraviny, jej spracovanie v tráviacom trakte organizmu chvíľu trvá. Už 150 gramov varenej ryže zostáva v žalúdku 3-4 hodiny, preto sa po jej konzumácii cítime dlhšie sýti.
  • Sušené marhuleToto ovocie kombinuje skvelú chuť s blahodárnymi účinkami pre zdravie človeka Marhuľky pomáhajú spomaľovať stárnutie organizmu,obsahujú celú radu látok (antioxidantov) ktoré bojujú s voľnými radikálmi. Tie nenapádajú bunky a predžujú ich život.Posilňujú vlasy, pokožku a nehty. Obsahujú veľa kyseliny listovej a kyseliny pantoténovej ktoré tie pomáhajú spomaľovať stárnutie. Zlepšujú zrak a sú prospešné pre oči. Zrak a oči máme iba jedni, tak si treba udržať ich čo najlepšie a najdlhšie. Vitamín A obsiahnutý v marhule pozitívne účinkuje pre zdravie očí. Marhule sa odporúčajú v prípade suchých spojoviek, pri ich chronickom podráždení alebo svrbenie, strate ostrosti zraku v dôsledku atrofie šošoviek a pri šeroslepote. Posilňujú imunitu chránia pred nachladnutím. Tiež pomáhajú telu bojovať proti infekcii. Čo sa týka krvného obrazu, tak sú tiež nápomocné: znižujú hladinu krvného cholesterolu liečia srdce a cievy podporujú tiež krvotvorbu (pomáhajú pri liečbe chudokrvnosti ) znižovat hladinu škodlivého LDL cholesterolu. Ovocie je zásaditej povahy, čiže bráni prekyseleniu organizmu, alebo pomáha sa dostať z tohto stavu . Pomáhajú aj nervom a nervovej sústave, odporúčajú sa konzumovať pri únave , depresii, nervozite, a zníženej chuti do jedla. Je to vďaka veľkému množstvu minerálov. Marhule sú skvelá prevencia pred zápchou, hlavne ak sa skonzumujú na raňajky, pretože majú dostatok vlákniny a očistne pôsobia na hrubé črevo, sú skvelou prevenciou proti rakovine hrubého čreva.
  • https://www.bajovita.sk/nasa-kasa-vecerna-kasa